Turlar1.Klasik İstanbul Turları :

   İstanbul'da Dünyaca tanınmış yapı ve alanların görüldüğü gezildiği bu turlar çoğunlukla "Eski Kent" olarak tanımlanan Hipodrom: At Meydanı ile Galata Kulesi çevresinde gerçekleştirilmektedir. Aya Sofya, Arkeoloji Müzesi , Sultan Ahmet Camisi, Topkapı Sarayı, İstanbul Üniversitesi, Kapalı Çarşı, Galata Köprüsü ve Kulesi vb. gezilmektedir.


2. Eğitim ve Bilim Turları :

Okulların, eğitim ve bilim kuruluşlarının katıldıkları turlardır. Bu turlarda okul, üniversite, bilim toplulukları belirli bir eğitim ya da bilimsel amaca yönelik geziler yapılmaktadır.


3. İstanbul Kültür Turları:

İstanbul'un kültürel zenginliklerine, kültür merkezlerine, doğasına, geçmişine ve geleceğine yönelik kültür ağırlıklı turlardır. Gezilen yerlerin kültür ve sanat tarihi açısından ayrıntılı olarak görülmesi söz konusu olmaktadır. Geziler sırasında kültür merkezlerine yeterli süre ayrılmaktadır.


4. İstanbul Sanat Turları:

Sanatçı gezginlerin katıldıkları İstanbul'un sanat ortamlarının görüldüğü ve etkinliklerin yaşandığı turlardır. Bu turlar sırasında sanatçılar kendi sanat alanlarında yapıtlar yapabilmekte ve sergilere katılmaktadır. Uygun olduğunda sanat sergilerine ve etkinliklerine izleyici ya da sanatçı olarak katılmaktadırlar. Profesyonel Tur Rehberi Doç. Dr.Ali Tamer Ürüm bu alanlardaki turlarda deneyimlidir.


Ücretler

Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenen Profesyonel Tur rehberliği günlük asgari ücretleri temel alınmakta, tur için rehber tarafından yapılacak, ulaşım, yemek vb. giderler eklenmektedir.


Tur Talebi


İstanbul'u tanıma amaçlı bir tur talebiniz varsa lütfen aşağıdaki formu doldurup Tamam'a basınız.

* Adınız ve Soyadınız :

* e-posta adresiniz :

GSM Numaranız :

Mesleğiniz :

Not: Kırmızı bir * işareti bulunan alanlar doldurulmalıdır.


Lütfen ne tür bir tura katılmak istediğinizi seçiniz :

Klasik Tur Eğitim Turu Kültürel Tur Sanat Turu

Eklemek istediğiniz bir şey varsa lütfen aşağıya yazınız.  

Website Design: Baris Ürüm : barisurum@gmail.com    Turkish Tour Guides

tour guide in ephesus web site

Turkey turkey Türkiye tour tours tour guide istanbul Istanbul travel ISTANBUL istanbul tours travel istanbul places to see in istanbul sultanahmet hagia sophia topkapi palace travel guide istanbul guide to istanbul welcome to istanbul kapali charsi kapalı çarşı beyazit square bosphorus asia minor sightseeing istanbul marmara black sea mediterranean sea blue mosque sultanahmet mosque chora church orthodox church tourism in turkey tourist in istanbul map of istanbul