Profesyonel Turist Rehberi Ali Tamer Ürüm'ün Sitesine HOŞ GELDİNİZ


Istanbul Tours

  Bu sitede İstanbul ve bu alanda çok deneyimli ve bilgili turist rehberi Dr. Ali Tamer Ürüm'ün sunduğu rehberlik hizmetleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Istanbul TurlarıBildiğiniz gibi Türkiye, Asya ve Avrupa arasında bütünleştirici bir konumdadır. Ve İstanbul bu iki Kıta'nın kıyılarında eşsiz bir yere kurulmuştur. Tarihi boyunca İstanbul, Asyadan Avrupaya ve Karadenizden Akdenize çok önemli bir geçiş yolu olagelmiştir. İstanbul'da gezmeyi planladıysanız, profesyonel tur rehberi Dr. Ali Tamer Ürüm en iyi seçim.

  Bu sitenin amacı size İstanbul'u tanıtmak ve kendimle ilgili bilgi vermektir. Umarım bu site size yararlı olur ve gezerken keyif alırsınız.

Dr. Ali Tamer Ürüm

Profesyonel Turist Rehberi


Istanbul Haberleri

   Istanbul 2010 yılında Avrupa'nın kültür başkenti kabul edildi..

   2012 Yılında Avrupa Spor Başkenti oldu.

   Dünya kültür Mirası İstanbul'da 4 Antik tiyatro ve diğer kamusal yapıları araştırıyoruz. Antik tiyatroların kültür turizmine açılması için çalışmalar yapıyoruz.

   Okullar, üniversiteler ve öğrenciler kenti İstanbul'da sayıları artmakta olan 51 üniversite, 3000 okul, 2.5 milyon öğrenci bulunuyor...

   Istanbul'da pek çok yapı ve alan, UNESCO tarafından "Dünya Kültür Mirası Listesi"ne alındı.

   Antik kentin merkezindeki Yenikapı'da Marmaray deniz altı tren tüneli yapısı sırasında arkeologlar çok sayıda Antik gemi kalıntısı ve yaklaşık 8800 yıl öncesi Yeni Taş Dönemi'nden (Neolitikum) yerleşim yeri buldular..


Website Design: Baris Urum : barisurum@gmail.com    Turkish Tour Guides

Animation: Evrensel Urum : Evrensel Urum's Website

Turkey turkey Türkiye tour tours tour guide istanbul Istanbul travel ISTANBUL istanbul tours travel istanbul places to see in istanbul sultanahmet hagia sophia topkapi palace travel guide istanbul guide to istanbul welcome to istanbul kapali charsi kapalı çarşı beyazit square bosphorus asia minor sightseeing istanbul marmara black sea mediterranean sea blue mosque sultanahmet mosque chora church orthodox church tourism in turkey tourist in istanbul map of istanbul